מהו קידום אפליקציות ואיך עושים זאת נכון? | Ymedia מומחי שיווק וקידום אפליקציות

מהו קידום אפליקציות ואיך עושים זאת נכון

מחפשים עוד מידע אודות קידום אפליקציות? הגעתם למקום הנכון. ריכזנו לכם את הנושאים החשובים במאמר הבא: איך מבצעים קידום אורגני ב Google Play וב App-Store, מה זה ASO וכיצד מבצעים קמפיין ממומן לאפליקציות, איך הכי כדאי לשווק את האפליקציה שלכם, ובמי כדאי לבחור לקידום אפליקציות מקצועי שיביא לכם יותר הורדות.

בשעה טובה סיימתם את פיתוח האפליקציה, הגיע הזמן להעלות אותה לחנויות האפליקציה! עובר יום, יומיים, אבל ההורדות לא מגיעות… הגיע הזמן לעבור לשלב קידום האפליקציה – שבו עליכם לגרום לקהל פוטנציאלי גדול ככל האפשר להיחשף לאפליקציה שלכם  ולהוריד אותה.

בעלי אפליקציות רבים כבר יודעים עד כמה קשה לגרום לאפליקציה להופיע בחיפוש בחנויות האפליקציות, להתבלט מבין המתחרים ולגרום לגולשים להוריד אותה ולהשתמש בה.
התחרות בחנות האפליקציות רבה יותר מבעבר, וכדי שהאפליקציה שלכם תצליח לבלוט מבין שאר האפליקציות בחנות  – עליכם להשקיע על קידום אורגני או ממומן לאפליקציה.
ביצוע תהליכי פרסום ושיווק לאפליקציה הוא זה שייגרום ליותר גולשים להיחשף אליה, להתעניין בה ולהוריד אותה. למעשה, בלעדיהם חציית רף ההורדות שציפיתם לו הוא כמעט בלתי אפשרי.

קידום אפליקציות
קידום אפליקציות שמייצר הרבה יותר הורדות!

מהו קידום ASO לאפליקציות?

ASO  App Store Optimization –  זה מונח שמשמעותו ביצוע של פעולות אופטמיזציה לאפליקציות בחנויות האפליקציה בהן הן מכרות ומשווקות, במטרה להגיע ליותר הורדות אורגניות של האפליקציה.
באמצעות קידום ASO האפליקציה שלכם תיחשף לקהל גדול יותר בחיפוש, ואף תופיע במיקומים הראשונים בחנויות האפליקציה עבור ביטויים מסוימים. מדובר בדרך הטובה והיעילה ביותר לקידום אפליקציות.

מעוניינים לדעת עוד על מהו קידום לאפליקציות וכיצד עושים זאת נכון? לפני שניתן לכם כמה טיפים מעשיים בשיווק האפליקציה – נכיר את חנויות האפליקציות Google Play ו App-Store .

איך עובד קידום ASO לאפליקציות ב Google Play

מנגנון מנוע החיפוש של Google Play עובד למעשה כמעט אותו הדבר כמו האלגוריתם של מנוע החיפוש של גוגל, שרק עליו ניתן לכתוב מאמר שלם ואפילו כמה. בקצרה נציין כי מטרתה של גוגל, כאשר השיקה את מנוע החיפוש שלה, שהפך למעצמה הבלתי מעורערת בתחום החיפוש ברשת – הייתה לספק תוצאות איכותיות ככל האפשר לשאילתות החיפוש של הגולשים במנוע החיפוש.
האלגוריתם של מנוע החיפוש של גוגל נועד לבצע את תהליך החיפוש שיניב את התוצאות הרלוונטיות, המבוססות, האמיתיות, והמתאימות ביותר עבור השאילתא הספציפית שחיפש הגולש. האלגוריתם של חנות האפליקציות של גוגל, הנקראת Google Play, נועד לעשות את אותו הדבר ועובד פחות או יותר באותו האופן.

גם מנוע החיפוש של גוגל וגם זה של חנות האפליקציות של גוגל ששמו גוגל פליי – שניהם מייחסים חשיבות להדגשת מילות מפתח במידה הרצויה והזנתן במיקומים שנועדו לכך כמו הכותרת או התיאור (האתר או האפליקציה במקרה שלנו), שניהם מאפשרים קידום מקומי לפי לוקיישן או לפי שפות, בשניהם ניתן לבצע קידום זנב-ארוך לביטויים ארוכים יחסית אך ממוקדים במטרת החיפוש של הגולש, ונקודות הדימיון ביניהם עוד רבות.

איך לקדם אפליקציה בגוגל פליי

כמו בקידום אורגני בגוגל לאתרי אינטרנט – לכל טקסט המופיע בחנות בעמוד האפליקציה שלכם, כמו: שם האפליקציה (Title), תיאור האפליקציה (Description), שם המפתח (Publisher Name) וכו' – יש חשיבות מירבית בשיפור הסיכויים שהאפליקציה תופיע בחיפוש לגולשים ובכך שהם יורידו אותה ויישתמשו בה.
הכוונה בכך היא שעליכם להזין מילות מפתח רלוונטיות שהגולשים הפוטנציאליים שלכם עשויים לחפש בכל אחד מסוגי הכותרות, השמות והטקסטים הללו, ולשלבן בצורה טבעית ככל האפשר בטקסט קצר וקולע שמעביר ערך מוסף לגולש ומשכנע אותו להוריד את האפליקציה ולהשתמש בה.

איך עובד קידום ASO לאפליקציות ב App-Store
אתם בטח כבר יודעים כי אפל אינה מתמחה במנועי החיפוש כמו גוגל. ובכל זאת, ביולי 2012 חברת אפל הכניסה אלגוריתם SEO עדכני יותר לחנות האפליקציות שלה, במטרה לאפשר לגולשים חיפוש המניב תוצאות מותאמות ומדויקות יותר. השפעות השינוי התחילו להשפיע קודם כל בחנות האפליקציות של אפל בארה"ב, ובהמשך במדינות נוספות ברחבי אירופה והעולם כולו.

איך לקדם אפליקציה ב-אפ סטור

כאמור, אלגוריתם החיפוש של אפ-סטור הוא מעט פשוט יותר מזה של  Google Play, אך בכל זאת יש דרכים מומלצות הייעודיות לקידום אפליקציות ב App-Store. אפל עוזרת לאפליקציה שלכם להימצא בחיפוש אם תזינו לעמוד האפליקציה בחנות רשימה של מילות מפתח עד 100 תווים, וכן בטקסטים נוספים כמו שם האפליקציה.


טיפים לקידום אפליקציות

טיפ מעשי מס' 1: הקפידו על היררכיה נכונה בשילוב מילות המפתח

במנועי החיפוש של גוגל ישנה חשיבות להיררכיה של התוכן – מבחינת כותרות ראשיות, כותרות משנה וסוג הטקסט עצמו. כך מילות מפתח שמופיעות בטייטל האפליקציה (המומלץ להכיל עד 30 תווים) הן בעלות משמעות רבה יותר מאשר המילים המופיעות בתיאור של האפליקציה.

טיפ מעשי מס' 2: המתקדו בביטוי זנב-ארוך
כמו בתחום ה-SEO, ישנה חשיבות מכרעת למרכיב התחרות על מילות המפתח. אם האפליקציה שלכם חדשה וכך גם הפרופיל שלכם בחנות האפליקציות – סביר להניח שתיתקשו להתברג במיקומים מובילים עבור מילים פופולאריות ותחרותיות. לכן אנו ממליצים לכם לנסות להתברג עבור ביטויי זנב ארוך רלוונטיים, שלרוב יהיו תחרותיים פחות וכך יהיה סיכוי טוב יותר שהאפליקציה שלכם להופיע בתחילת תוצאות החיפוש בחנות האפליקציות.


טיפ מעשי מס' 3: השתמשו בקידום מקומי לאפליקציה ובטירגוט לפי שפות
יזמים רבים מפתחים אפליקציות המיועדות בעיקר לשוק האמריקאי. לא תמיד זהו הצעד הנכון ביותר, שכן התמקדות בשוק אחד בלבד מקטינה במידה משמעותית את גודל הקהל הפוטנציאלי שיכול להיחשף לאפליקציה שלכם ולהוריד אותה.
גם אם האפליקציה שלכם רק באנגלית – עדיין אתם יכולים לקדם אותה במדינות גדולות אחרות כמו רוסיה, יפן וכו'. כל מה שאתם צריכים לעשות זה לתרגם את התוכן בעמוד האפליקציה לשפות המתאימות, וכבר אתם פונים לקהל פוטנציאלי גדול נוסף המחפש את מילות המפתח בשפת האם שלו ולא באנגלית.

טיפ מעשי מס' 4: שלבו קידום ASO יחד עם שיווק ממומן לאפליקציה
קידום ASO ללא ספק עוזר לכם לקבל יותר הורדות לאפליקציה שכן הוא גורם לכך שהאפליקציה שלכם תהיה מותאמת יותר למנוע החיפוש של חנות האפליקציות בהן היא משווקת וכך תופיע פעמים רבות יותר בחיפוש לגולשים ובמיקומים גבוהים יותר. ובכל זאת, שילוב של קידום ASO יחד עם קידום ממומן לאפליקציה – יכול לעזור לכם לשפר את התוצאות ממערך השיווק שלכם ולהגיע לכמות הורדות גבוהה בהרבה.

במי כדאי לבחור אם מעוניינים בקידום אפליקציות?
אם אתם רוצים לבצע קידום לאפליקציה שלכם, שיהיה אפקטיבי ומקצועי, יניב לכם את התוצאות הרצויות ויגרום לכם לקבל יותר הורדות לאפליקציה שלכם – כדאי לכם לבחור רק בחברה המתמחה בקידום אפליקציות.
אנו מתמחים בקידום אפליקציות בחנויות האפליקציה של App-Store ושל Google Play, מכירים היטב את התחום ועוקבים אחר כל החידושים בתחום שיווק האפליקציות. יש לנו ניסיון וכלים שצברנו במשך שנים לקידום אפליקציות יעיל, אוטומטי ומנצח, שישאיר את המתחרים שלכם הרבה מאחור. דברו איתנו עוד היום, ואנו כבר נדאג לשיווק ופרסום שיביאו לכם את התוצאות שציפיתם להן, ויותר.

אהבתם את המאמר?

שיתוף ב facebook
שתפו בפייסבוק
שיתוף ב whatsapp
שתפו בוואטסאפ
שיתוף ב twitter
שתפו בטוויטר
שיתוף ב linkedin
שתפו בלינקדאין

השאירו תגובה

Menu

דברו איתנו

לשיחת ייעוץ מהירה מלאו פרטים או התקשרו:
073-3742226

להזמנת חבילת לידים מלאו פרטים:

דילוג לתוכן