מדריך קצר: איך מתקינים על המחשב פונטים בעברית בחינם? | Ymedia שיווק דיגיטלי

מדריך קצר: איך מתקינים על המחשב  פונטים בעברית בחינם

מצאתם פונטים בעברית להורדה ואתם מעוניינים להתחיל להשתמש בהם בתוכנות השונות, כמו Microsoft Word, Photoshop ו-Illustrator? מדובר בהליך פשוט למדי, שלא מצריך אוריינטציה טכנולוגית עמוקה. עקבו אחרי השלבים הבאים ותוכלו לעשות זאת בקלות.

פונטים בעברית להורדה בחינם - איך מתקינים?

שחרור הקבצים

פונטים מגיעים לרוב בקובץ zip קלאסי ויש לחלץ ולפתוח אותם על ידי תוכנות חינמיות כגון WinRAR או WinZip.

התקנת הפונטים בוינדוס

כשמדובר ב-Microsoft Windows מסוג Vista והלאה, יש ללחוץ לחיצה ימנית על הקובץ ואז ללחוץ על "התקן". במידה ומדובר במערכת הפעלה XP, יש להעתיק את קבצי הפונטים אל תוך תת-תיקייה Fonts שנמצאת בתוך תיקיית Appearance and Themes או Appearance and Personalization שבלוח הבקרה.

התקנת הפונטים ב- MacOS X

 במידה ויש לכם מקינטוש ולא PC, יש ללחוץ לחיצה כפולה על הפונטים שאותם אתם רוצים להתקין – אז יפתח חלון תצוגה מקדימה ושם יש ללחוץ על כפתור "התקן פונט". ניתן גם לבחור את הקבצים ולגרור אותם אל תוך תוכנת ה-FontBook הקיימת בחלק מהגרסאות של מערכת ההפעלה. במידה ו-FontBook לא קיימת במערכת ההפעלה של המקינטוש שלכם, יש להעתיק את הקבצים לתת תיקייה Fonts שבתיקיית Library.

וובפונט – פונטים לאתרים בלבד

פונטים מחולקים באופן רשמי לפונטים לשימוש במחשב, פונטים לשימוש באתר אינטרנט ופונטים לשימוש באפליקציה. הפונטים הנ"ל, בעלי סיומת otf, הם פונטים שמיועדים להתקנה על מחשב. במידה והורדתם פונטים לשימוש באתרי אינטרנט (web) בעלי סיומת ttf – אין אפשרות להתקין אותם על המחשב, ודרכי הפעולה הנ"ל לא יעבדו. על מנת להטמיע פונטים מסוג אלו, יש צורך בידע בתכנות – יש להעלות את הקבצים לשרת, לקשר את הקבצים לאתר ולקרוא להם דרך פקודת CSS.

שתפו אם אהבתם

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email
Menu

דברו איתנו

לפגישת ייעוץ ואפיון ללא עלות מלאו פרטים או התקשרו:
073-3742226

דילוג לתוכן